onlinemag.cz Další magazíny: Auto moto | Cestování | Domov | Finance | Reality | Elektro | Kultura | Móda | Hobby | Sport

Taneční sezóna začíná, vyzkoušejte taneční kurzy pro dospělé

Máte rádi tanec. V mládí jste chodili do tanečních a už léta si pohráváte s myšlenkou že s partnerem znovu začnete navštěvovat taneční? Máte nejvyšší čas. Taneční sezóna začíná a s ní i zápis do tanečních kurzů pro dospělé.

Typy kurzů

Nabídka tanečních kurzů je pestrá. Vybrat si můžete od kurzů klasických tanců až po různé variace latinsko amerických tanců. Jaký kurz si tedy vybrat? Pokud jste nějaký ten pátek netancovalia zapomněli kroky, stálo by zato si základní kroky zopakovat a přihlásit se do začátečníků. Znáte základní kroky ale nejste si úplně jistí, budou pro vás vhodné kurzy pro mírně pokročilé. V první hodině si zopakujete vše základní a v dalších lekcích budete své taneční dovednosti rozvíjet. Pokud patříte mezi tanečníky kteří základní kroky zvládají, přihlašte se rovnou do pokročilých, pak se nebudete nudit a tančení vás bude opravdu bavit.

Pro milovníky latinsko amerických tanců může být výborným kurzem Salsa. Zábavnou formou tak proniknete do rytmů tohoto krásného tance. narozdíl od klasických tanců nemusíte mít žádné předchozí taneční zkušenosti. Naučené kroky pak můžete předvést v nějakém salsaklubu, kterých je u nás nespočet.

Průběh kurzů

Jak takové kurzy probíhají? Nejprve je třeba si vybrat taneční školu kam se přihlásíte. Další průběh už je v podstatě stejný. Obdržíte informace kdy a kde se taneční kurzy konají a přijdete na první hodinu. U některých kurzů, především u těch klasických, je třeba chodit ve společenském oblečení. Pro pány to znamená oblek s kravatou nebo motýlkem, pro dámy šaty.

Taneční kurzy jsou většinou po 10 lekcích. každá lekce má dvě vyučovací hodiny. Během kurzu vás bude provázet taneční pár, který vám veškeré kroky předvede a poradí při nejasnostech. Své taneční umění pak budete moci uplatnit na nějakém plese pořádaném taneční školou.

Plesy a prodloužené

V průběhu tanečních kurzů budete mít možnost své taneční kroky procvičit v praxi a to při prodloužených a na plesech. Prodloužená je v podstatě prodloužená taneční hodina, na které tancujete bez opravování tanečními učiteli a bývá většinou pro kurz do kterého chodíte. Ples pak bývá pro všechny kurzy a po absolvování více tanečních lekcí. Na ples můžete pozvat své přátele a užít si tak prima taneční večer plný zábavy.